"200 TL" VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

GERİ DÖN

Drenaj Pompası Ne İşe Yarar ?

Su pompası hakkında geniş bir içeriğe sahip sitemizde şimdiki konumuz drenaj pompası bu konu hakkında bize 10’larca email geldi ilginizden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.

Klimaların yazın dışarıdan su damlattığını mutlaka görmüşsünüzdür. Böyle klimalar genelde eski tip klimalardır. Artık bu damlatmanın önüne geçebilmek için yeni klimalarda drenaj pompası kullanılır. Bu cihaz sayesinde artık klimalar su akıtmayacak. Ayrıca drenaj pompası sayesinde klimalarınızın ömrüne ömür katacaksınız.

Bu klimaların suyunun akıtılmasının eski yöntemi olan yere damlaması estetik olarak güzel görünüm de oluşturmaz. Suyun yer çekimine yenik düşüp damlayabilmesi için klimaya veya borulara gereken eğimin verilmesi gerekir. Bu eğim verilmeye çalışırken ortaya çirkin görüntüler çıkabilir. Bu nedenle estetik açısından da bu pompaları tercih etmek gerekir.

Bu pompanın sağlık açısından da yararı vardır. Klimadan çıkan suyun bakterilerinin çevreye yayılmasına engel olan bu pompa farkında olmasak da klimalarımız için yeri ve anlamı büyüktür.